Choď na obsah Choď na menu
 


Záchrana trhoviska na Žilinskej ulici

10. 11. 2010

na-zilinskej.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Som jeden z iniciatorov krokov za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici ako obľúbeného verejného priestoru, ktorý občania veľmi radi a už veľa rokov navštevujú a ktorého existencia je už viac rokov ohrozená. Petíciou občanov od roku 2009 oslovujeme samosprávu, aby našla spôsob pre záchranu trhoviska, ktoré je v súkroných rukách ale funguje na tomto mieste už od 60-tých rokov min. storočia a ľudia to tu majú radi a trhy sú naozaj fenoménom v každom meste. Stretli sme sa skupina aktívnych občanov a spojili sme sa  dúfam v prospech dobrej veci.

--udkovia-z-iniciativy-za-zachranu-trhoviska-zilinska.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postupne sa žiaľ likvidujú verejné priestory, bez náhrady a má to za následok to, že ľudia trávia čas v nákupných centrách, kde sa stráca ten významný prvok verejných trhovísk a to  komunikácia z očí do očí, debaty s trhovníkmi, stretávanie sa so známymi a iné milé veci.

Preto žiadame samosprávu a zainteresované inštitúcie a najdenie spôsobu na záchranu tohto trhoviska, pre radosť občanov a možnosti práce pre trhovníkov. www.trhzilinska.wordpress.com

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.