Choď na obsah Choď na menu
 


V komunálnych voľbách 2014  kandidujem v zoskupení:

Staromestská päťka

 

sm5-staromestska-patka.jpg

Soňa Párnická, Viera Satinská, Dušan Franců, Matej Vagač a Ondrej Dostál. Päť kandidátov do staromestského zastupiteľstva navrhnutých Občianskou konzervatívnou stranou. Nespája ich členstvo v strane (členmi sú iba dvaja), ale pohľad na správu vecí verejných, snaha o slušnú politiku a skúsenosti z občianskych aktivít. Uchádzajú sa o vašu dôveru so spoločnou víziou otvorenej a transparentnej politiky podľa jasných a dodržiavaných pravidiel, realizovanej v prospech občanov a za ich aktívnej účasti. Kandidujú na kandidátke koalície SIEŤ – SDKÚ-DS – OKS – SZ.

Kandidátov Staromestskej päťky podporuje aj známa ochranárka a Biela vrana Katarína Šimončičová.

Dvoch kandidátov Staromestskej päťky, Mateja Vagača Ondreja Dostála môžete voliť aj do mestského zastupiteľstva.

 www.sm5.sk

 

 Podpora od ďalších osobností ku komunálnym voľbám v roku 2010.

 "Ľudia z iniciatívy Bratislava otvorene (Soňa Párnická, Matej Vagač,  Ivan Bútora), ktorí kandidujú v týchto voľbách, majú tri vlastnosti: odbornosť, pracovitosť, otvorenosť. Verejnosť ich pozná - majú za sebou stovky a stovky hodín, desiatky konkrétnych krokov, akcií a kampaní, ktorými prispeli k tomu, aby sa v Bratislave lepšie dýchalo. Ak si želáte žiť v meste, kde budú prívetivejšie verejné priestory, väčšia citlivosť ku kultúrnemu dedičstvu, lepšia verejná doprava a férovejšie hospodárenie, v meste otvorenom pre ľudí, dajte im svoj hlas."

   Martin Bútora

 Veľmi ma trápi osud Bratislavy. Trápi ma najmä to ako miznú parky a namiesto nich vyrastajú obrovské škaredé presklené krabice. Bojím sa, že sadnúť si na bicykel by sa v našom meste rovnalo samovražde, lebo neexistujú pruhy pre cyklistov. A najviac som zúfalá z toho, že tie stromy, ktoré ešte nevyťali, budú pomaly umierať od enormného zamorenia predimenzovanou dopravou a tiež od stavebného šialenstva. Aktivisti iniciatívy Bratislava otvorene, ktorí kandidujú v nadchádzajúcich komunálnych voľbách, sú mojou poslednou nádejou. 

  Zuzana Kronerová

   Politika a ideo-lógia súvisia s ideami. Politci sa radi utiekajú do ríše ideí. Potom sa neraz stáva, že pri toľkom idealizme im ujde pôda pod nohami. Zabudnú na konkrétne prostredie pre človeka. Pani Soňa Párnická to robí opačne. Stojí pevne na zemi, stará sa o konkrétne prostredie, verejný priestor, ktorý nás obklopuje a ktorého kvalita sa bytostne dotýka nášho života.  Starostlivosť o prostredie ju doviedla do komunálnej politiky, Dúfam, že jej pôsobenie v komunálnej politike  jednoducho nikomu  nedá zaspať nad uvedenými problémami.

 Ing. arch. Igor Thurzo i.m.

 

 
 
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

podpora Soni Párnickej

(Zuzana Banghová, MUDr, 26. 11. 2010 19:44)

chcem vyjadriť svoju podporu kandidujúcej Soni Párnickej v komunálnych voľbách. Prislúcha jej naša podpora za nezištnú , neúnavnú aktivitu v prospech vecí verejných.